Lenktynininkų azartas neatvėso net sezono finiše.

Sekmadienio vakarą Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje finišavo šių metų Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių atviras čempionatas. Šioje arenoje surengtos antrojo ir ketvirtojo, paskutiniojo etapų varžybos, o gegužės pradžioje šalies atviros pirmenybės startavo kaimyninėje Latvijoje. Dar vieno etapo lenktynės surengtos Piarnu (Estija) žiede.

images/photoalbum/album_62/mrx27648.jpg


Nors čempionatas, kaip, beje, ir pernai bei dar ankstesniais metais, nei masiškumu, nei žiūrovų dėmesiu lenktynėms nepasižymėjo del didelių mokesčių, tačiau azarto ir atkaklios kovos beveik visų etapų varžybose nestigo. Per kraštus aistros putojo ir paskutiniojo etapo varžybose, tačiau ne visiems jos atnešė lauktų rezultatų ar geidžiamų pozicijų galutinėje sezono turnyrinėje lentelėje. Avarijos tik sujaukė planus, o vieną sportininką vietoj svajotos nugalėtojų pakylos privertė atsidurti ligoninės palatoje.

images/photoalbum/album_62/mrx28053.jpg


Didžiausia nesekmė jau pačioje antrųjų lenktynių pabaigoje ištiko „BMP-Martin Sport“ ekipos sportininką Arūną Granską, kurio vairuojamas „Honda Civic Type-R“, atsitrenkus į jį iš paskos važiavusio Šiaulių kartingo klubo atstovo, daugkartinio šalies kartingo čempiono Manto Neverdausko vairuojamam „Honda Civic“ automobiliui, rėžėsi į trasos šlaitą ir vertėsi.

Trasoje budėję greitosios medicinos pagalbos medikai, iškėlę iš nepataisomai sudaužyto automobilio lenktynininką, iškart nugabeno į ligoninę, kur jam diagnozuota stuburo trauma. Daktarai sprendimą dėl sportininko tolimesnio gydymo priims pirmadienį.

Arbitrų sprendimu avarijos kaltininku pripažinto M. Neverdausko antrųjų lenktynių rezultatai anuliuoti.

Dar iki lenktynių nepataisomai sudaužytas ir per daugelį metų į žiūrovų atmintį spėjęs įstrigti visose varžybose tuo pačiu 90-uoju startiniu numeriu pažymėtas „Rimo“ ekipos „Honda Civic“ automobilis, tačiau skirtingai nei A. Granskas jį vairavęs Saulius Vitkauskas nė kiek nenukentėjo ir labai sėkmingai gynė komandos garbę sezono batalijas vainikavusiose 4 valandų lenktynėse „Automotoprojektų“ taurei laimėti.

images/photoalbum/album_62/mrx27585.jpg


Treniruočių metu trasą juosiančių bordiūrų tvirtumą išbandė ir Ukmergės AMSK sportininkas Džiugas Tovilavičius, sugadinęs lenktynėms parengtą „Renault Clio Cup X85“ automobilį, o sugedęs „Škoda Fabia“ variklis niekais pavertė ir visą „Varovo“ komandos parengties varžyboms triūsą.

Su tokiais nuostoliais susidūrę varžybų organizatoriai abejose sekmadienio lenktynėse sujungė pirmosios ir antrosios „Baltic Open“ klasės važiavimus, o BMW taurėje besivaržantiems sportininkams 12 ratų distancijose leido rungtis kartu su debiutavusiais „Nemuno žiedo“ taurės varžybose neklasifikuojamais mėgėjais. Šis sprendimas pasiteisino, nes mėgėjai, metę pirštinę BMW taurės senbuviams, sugebėjo garbingai jiems pasipriešinti ir baigti varžybas įsiterpę į didesnę patirtį turinčiųjų gretas. Laisvojoje klasėje abejas lenktynes užtikrintai su BMW 325 laimėjo Dovilas Čiutelė, pranokęs tokį pat automobilį vairavusį Gediminą Ramoną, o trečioje BMW klasėje Karolis Doleba ir Robertas Kupčikas surinko po lygiai taškų, tačiau etapo nugalėtoju pripažintas Karolis, laimėjęs antrąsias lenktynes.

Analaogiškai baigėsi ir dviejų pretendentų į „Nemuno žiedo“ taurę – Eriko Vaštako ir Vytenio Gulbino – sportinis ginčas. Nors abu debiutantai pelnė po 45 taškus, etapo nugalėtojo laurai atiteko pastarajam, kuriam sėkmė irgi šypsojosi antrosiose lenktynėse.

Daug atkaklesnė kova vyko tarp „Baltic Open“ pirmosios klasės sportininkų, kurių ginčą vos vieno taško persvara su „BMW 330D“ laimėjo „Rimo“ komandos atstovas Rimantas Blažulionis, nugalėjęs pirmosiose lenktynėse, o antrosiose finišavęs trečias. Abejose lenktynėse užimtos antrosios vietos tokią pat galutinę poziciją baigiamojo etapo varžybose lėmė Andriui Firantui („Honda S2000“), o trečioji prizinė vieta atiteko Robertui Graudiniui, kuris pirmosiose lenktynėse finišavo trečias, o antrosiose – penktas.

images/photoalbum/album_62/mrx28014.jpg


Žiūrovams beliko tik apgailestauti, kad pirmosiose lenktynėse dėl „Audi Xtra Coupe“ gedimo nestartavo „Xtra Racing“ lenktynininkas Paulius Insoda. Antrąsias lenktynes jis pradėjo iš paskutinės, blogiausios startinės pozicijos, tačiau jau po pirmojo rato Paulius buvo priekyje ir užtikrintai laimėjo važiavimą. Tačiau už šią pergalę pelnyti 25 taškai sportininkui neleido pakilti aukščiau ketvirtosios vietos.

images/photoalbum/album_62/mrx27590.jpg


Antrojoje „Baltic Open“ klasėje pergalė įskaityta prieš pet lenktynių pabaigą nesekmę patyrusiam A. Granskui, pranokusiam „Honda Civic Type-R“ vairavusį „Vici“ sportininką Dainių Matijošaitį ir skaudžiausios avarijos kaltininką M. Neverdauską, kuriam trečiąją prizinę vietą lėmė pergalė pirmosiose lenktynėse.


Straipsnis ir nuotraukos dienraštyje 15min.lt čia

Nuotraukos iš renginio čia Ačiū Mariui Čiutelei

Nuotraukos iš renginio čia Ačiū Vytautui Reiniui

Video: Ačiū Audriui Gavėnui

NAUJAS


Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
S2000.lt E-Paštas
Facebook

Vieša apklausa
Kokios spalvos S2000 Jums labiausiai patinka?

Juoda

Balta

Sidabrinė

Geltona

Mėlyna

Raudona

Kita